Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

KORG WAVESTATE MODULE Syntezator - NOWOŚĆ

Cena: 3 299,00 zł 3299.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

KORG WAVESTATE MODULE - Syntezator

Nowy modułowy model, który robi dużą różnicę w środowisku produkcji muzycznej. Przedstawiamy moduł wavestate - wszystkie funkcje wavestate mkII w kompaktowym 19-calowym pakiecie do montażu w racku.
W 2020 roku uznany wavestate przeniósł sekwencjonowanie fal KORG na wyższy poziom. Wyposażony w radykalnie przeprojektowane Wave Sequencing 2.0, wavestate zapewnia zdumiewające, ciągle zmieniające się dźwięki z szeroką praktyczną kontrolą. Daleko od nostalgicznej reedycji, wavestate został zaprojektowany od podstaw dla nowego pokolenia muzyków, producentów i kompozytorów, czerpiąc wskazówki ze źródeł tak różnorodnych, jak syntezatory modularne, groove boxy i kompozycje algorytmiczne.

120 głosów polifonii, zaktualizowane LFO i nie tylko

Wykorzystując w pełni zarówno nową konstrukcję obudowy, jak i nowy sprzęt przetwarzający, moduł wavestate zapewnia imponującą polifonię 120 głosów stereo. Nowa obudowa 4U do montażu w racku ma te same elementy sterujące, co modele klawiaturowe, ale jest łatwa w transporcie i idealnie pasuje do każdego studia lub stacjonarnego systemu produkcyjnego. Odpowiadając na prośby użytkowników, zaktualizowaliśmy również wszystkie LFO o opcje swobodnego działania, opóźnionego startu i ponownego wyzwalania, dodaliśmy nowe źródła modulacji i nie tylko. Aktualizacja oprogramowania będzie również dostępna dla oryginalnego wavestate. Moduł wavestate jest w pełni kompatybilny z brzmieniami i próbkami oryginalnego wavestate, wavestate mk II, wavestate SE i natywnego oprogramowania wavestate, a także z wieloma doskonałymi bibliotekami innych firm.

Wave Sequencing 2.0 dzieli czas, sekwencje sampli i melodię, dlatego można nimi manipulować niezależnie. Dodano także nowe charakterystyki, włączając kształty, gate time i wartości step sequencera. Sekwencja składa się z “Torów” (Lane), a każdy tor zawiera różną liczbę kroków z punktami start, end i loop.

Za każdym razem, gdy sekwencja przesuwa się do przodu poszczególne “tory” są łączone i wspólnie kierowanie do wyjścia dzięku. Na przykład podczas odtwarzania, za każdym przebiegiem można zmieniać długość, kształt, wysokość i wartości sekwencji. Możesz modulować początek, koniec, punkt zapętlenia każdego toru, a także każdy pojedynczy dźwięk używając dynamiki, LFO, obwiedni, pokręteł Mod i innych kontrolerów. Każda z nut w akordzie może odtwarzać coś innego!

Tory mogą odtwarzać kroki w losowej kolejności z kontrolą w czasie rzeczywistym. Ponadto każdy pojedynczy krok może być pomijany z prawdopodobieństwem regulowanym w zakresie od 0-100%. Rezultatem jest niepowtarzalne, ciągle zmieniające się brzmienie, które można regulować. Do dyspozycji są także cztery arpeggiatory które wchodzą w interakcję z Wave Sequence znacznie zwiększjąc możliwości instrumentu.

Obsługa MIDI 2.0 Property Exchange i Polyphonic Aftertouch

Dzięki najnowszym aktualizacjom oprogramowania, wszystkie modele wavestate, sprzętowe i programowe, obsługują teraz MIDI 2.0 Property Exchange. Setki oryginalnych brzmień fabrycznych zostało zaktualizowanych tak, aby zawierały polifoniczną modulację Aftertouch (obsługiwany jest również Channel Aftertouch). Wszystko to sprawia, że moduł wavestate jest doskonałym towarzyszem kontrolera Keystage firmy KORG.

 

Ekspresyjny i głęboki

Wypełniony pokrętłami i kontrolerami Wavestate zaprasza do odkrywania nieskończonych możliwości. Wszystkie podstawowe funkcje – filtry, LFO, efekty są na wyciągnięcie ręki dzięki dedykowanym, wygodnym kontrolerom. Osiem programowalnych pokręteł Mod pozwala wydobyć z każdego dźwięku jak najwięcej, a czasem skierować go nowe tory. Używaj pokręteł podczas występów na żywo i rezultaty poszukiwań zapisuj jako nowe brzmienia. Korzystaj z pokręteł Pitch i Modulation i unikalnego joysticka Vector z którym doświadczysz wielu wymiarów ekspresji. Chcesz kopać głębiej? Prawie wszystkie pokrętła z panelu czołowego, a także większość ekranowych parametrów może być modulowanych. Możesz nawet modulować ustawienia pojedynczych kroków Wave Sequence! Procesory Mod pozwalają na modulowanie sygnałów z wykorzystaniem kwantyzacji.

Inspirująca przypadkowość

Szukasz więcej inspiracji? Dedykowany przycisk z ikoną kości dzięki inteligentnej funkcji randomizacji tworzy nowe, zaskakujące brzmienia. Użyj go do losowej zmiany barwy, lub tylko jej element składowego np. filtra, Sample Lane, lub efektu. Korzystaj z rezultatu tej funkcji, lub dopiero od tego momentu zacznij budować swoje niepowtarzalne brzmienie.

Obfite sample – 96 stereofoniczne głosy

Zajmująca gigabajty biblioteka Wavestate jest ponad tysiąc razy większa niż biblioteka oryginalnego Wavestation! Olbrzymia biblioteka to doskonały materiał dla Wave Sequence. Jest tu np. bank od Plugin Guru, nowe sample KORG-a, a także wybrane brzmienia z flagowego KRONOS-a i bibliotek KROME. Oczywiście nie zapomnieliśmy o oryginalnych próbkach Wavestation (włączając wszystkie opcjonalne), a także o bibliotece Wave Sequences pochodzących z Wavestation. Ciesz się 96 głosową polifonią (stereo), oraz krystalicznie czystymi próbkami (dzięki wykorzystaniu antyaliasingu), aby w pełni wykorzystań nieskończony potencjał Wavestate!

Wybierz swój filtr

Dodaj wintydżowego charakteru brzmieniu korzystając z agresywnych filrów z MS-20, lub silnego, “słodkiego” Lowpass z Polysix-a. Kształtuj i udoskonalaj brzmienie dzięki kolekcji 2 i 4 biegunowych filrów dolnoprzepustowych, górnoprzepustowych i pasmowozaporowych. Możesz też wyjść poza schemat i używać unikalnego filtra Multi Filter stworzononego przez KORG-a, który tworzy modulowane połączenie wszystkich filtrów jednocześnie.

Multiply by four

Przy tej całej mocy syntezy możesz pomyśleć, że Wavestate może odgrywać tylko jedno brzmienie na raz. Nic bardziej mylnego. Możesz uzyskać jeszcze bogatsze brzmienie łącząc ze sobą do czterech programów w Performance, każdy z własnymi efektami i arpeggiatorem. Unikalny joystick Vector Envelope będzie służył do miksowania głosów składowych, a także do modulowania różnych parametrów.

Arsenał efektów

Doskonałe efekty, które znajdują się na pokładzie Wavestate dostarczają brzmień gotowych do profesjonalnych produkcji. Każda z warstw posiada trzy dedykowane efekty, ponadto Performance mają także master reverb i parametryczny EQ. Poza standardowymi efektami jak kompresory, EQ, chorusy, flangery, phasery i sterofoniczne dealaye, można korzystać z charakterystycznych procesororów efektów - Wave Shaper, Talking Modulator, Reverse Delay, Multiband Mod Delay i znany z modelu OASYS - Overb. Szeroką game efektów uzupełniają modelowane efekty VOX-a takie jak wzmacniacze gitarowe, wah, echo taśmowe, czy kolekcja kostek gitarowych.

Set Lists i płynne przejścia dźwiękowe

Set listy pozwalają na łatwe zarządzanie zapisanymi Performance i są nieocenione podczas koncertów na żywo, ponieważ dają natychmiastowy dostęp do brzmień. Znana z flagowego modelu KRONOS funkcja Smooth Sound Transition zachowuje brzmiące dżwięki wraz z efektami podczas zmiany presetu na inny.

Graj z innymi

Wavestate z systemami audio łączmymy za pomocą wyść stereofonicznych. Do dystpozycji jest także wyjście słuychawkowe, a także złącza MIDI realizowane na tradycyjnym złączu DIN, a także USB pozwalające na połączenie instrumentu z systemami Windows i Mac. Dostępny jest także dedykowany, darmowy program Wavestate Librarian.

Zaprojektowany przez KORG R&D w Kalifornii

KORG R&D stworzył oryginalnego Wavestation, współtworzył OASYS-a I KRONOS-a, a także dostarczył technologii dla wielu innych Instrumentów KORG-a. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii Wavestate charakteryzuje się połączeniemy wyjątkowej estetyki z unikalnym, niesamowitym brzmieniem. Nad brzmieniamy pracowali m.in trzej kluczowi sound designerzy z oryginalnego Wavestation - John Bowen, John “Skippy” Lehmkuhl (Plugin Guru) i Peter “Ski” Schwartz. Dołączył do nich belgijski artysta Airwave i to zaowocowało tak niesamowitą biblioteką Wavestate!

Montaż

Moduł wavestate został sprytnie zaprojektowany zarówno do użytku stacjonarnego, jak i do montażu w szafie rack. Panel został przeprojektowany tak, aby pasował do standardowej szerokości 19 cali, a tylny panel gniazd jest zagłębiony, aby umożliwić łatwy dostęp do kabli nawet przy sprzęcie zamontowanym bezpośrednio nad nim. W przypadku konfiguracji stacjonarnych wsporniki oferują wybór kąta nachylenia panelu: bardziej płaski do pracy na stojąco lub bardziej wyprostowany do pracy na siedząco w studiu. Wielu muzyków prosiło o modułową wersję wavestate.

Specyfikacja

 • Generator dźwięku: Wave Sequencing 2.0
 • Polifonia: 96 głosy
 • Filty: 2-pole LPF, 2-pole HPF, 2-pole BPF, 2-pole Band Reject, 4-pole LPF, 4-pole HPF, 4-pole BPF, 4-pole Band Reject, Multi Filter, MS-20 LPF, MS-20 HPF, Polysix
 • Zaawansowana modulacja z łatwą kontrolą;
 • Gigabajty sampli;
 • Modelowane filtry, m.in. z MS-20 i Polysix;
 • 4 Layery z kontrolą Vector;
 • 14 efektów w tym samym czasie;
 • Randomizacja;
 • Kompaktowa obudowa, 37 pełnowymiarowych klawiszt;
 • Zaprojektowany przez Korg R&D w Kaliforni.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl