Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

KORG OPSIX MKII syntezator - NOWOŚĆ

Cena: 3 599,00 zł 3599.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

KORG OPSIX MKII - syntezator

Korg Opsix mkII to cyfrowy syntezator jak żaden inny. Oparty na silniku dźwiękowym oryginalnego opsix, liczba jednoczesnych głosów i brzmień została rozszerzona do zdumiewających 64 głosów. Rezultatem jest doskonała wydajność i precyzyjna kontrola. Opsix Operator Mixer po raz pierwszy uprościł syntezę FM, czyniąc ją nie tylko zrozumiałą, ale także kontrolowalną. Dzięki dodatkowym możliwościom syntezy i programowania, oferuje bardziej wydajny przepływ pracy i jeszcze bogatsze brzmienie. Ponadto jest w pełni kompatybilny z dźwiękami i próbkami zarówno z oryginalnego oprogramowania opsix, jak i opsix Native, w tym z licznymi bibliotekami wysokiej jakości.

 

Rozbudowany do zdumiewającej liczby 64 głosów

Korg Opsix mkII ma 64 głosy, dwa razy więcej niż oryginalne 32 głosy, pozwalając użytkownikom cieszyć się edycją tonów bez martwienia się o liczbę jednoczesnych głosów. Ponadto sekcja miksera operatora, najbardziej charakterystyczna cecha tego produktu, została zaakcentowana nowym kolorem obrazu, zielonym.

Rozświetl się dzięki mikserowi operatora

Sercem każdego brzmienia jest mikser Korg Opsix mkII - prosty zestaw sześciu suwaków i pokręteł, które zachęcają do eksploracji. Każda część świeci na czerwono, wskazując nośniki lub na niebiesko dla modulatorów. Manipulowanie nimi otwiera nowe możliwości kształtowania dźwięku, aby tchnąć nowe życie w swoje muzyczne pomysły. Ten prosty, praktyczny przepływ pracy jest częścią tego, co sprawia, że Korg Opsix mkII jest tak wyjątkowy, podobnie jak dźwięki, które oferuje.

Bezpośrednia kontrola

Niezależnie od tego, czy dostosowujesz preset, czy budujesz patch od podstaw, sześć pokręteł do wprowadzania danych po prawej stronie zapewnia szybki dostęp do potrzebnych parametrów i płynnie synchronizuje się z dużym wyświetlaczem OLED, zapewniając wyraźny, ukierunkowany kierunek przepływu pracy. W połączeniu z mikserem sprawia to, że tworzenie świeżych dźwięków jest niezwykle łatwe i, co najważniejsze, przyjemne! Wybieraj spośród pełnej gamy filtrów w stylu analogowym, od radykalnego filtra dolnoprzepustowego / górnoprzepustowego Korg MS-20 po potężny, ale gładki filtr dolnoprzepustowy KORG Polysix, który nadaje brzmieniu styl vintage. Dostępne są również dwu- lub czterobiegunowe filtry dolnoprzepustowe, górnoprzepustowe, pasmowo-przepustowe i pasmowo-przepustowe z rezonansem. Jest nawet wbudowany spectrum analyzer i oscyloskop, który zapewnia wizualną informację zwrotną na ekranie

Cechy

 • Rozbudowany do 64 głosów
 • Podświetlane suwaki
 • Bezpośrednia kontrola ręczna
 • Synteza sześć w jednym
 • Zmieniona architektura FM zapewnia dźwięki w szerokim spektrum
 • Potężne przetwarzanie efektów
 • Automatyczny 16-krokowy sekwencer
 • Potworna matryca modulacji
 • Kostka do generowania nowych, unikalnych dźwięków
 • Darmowe oprogramowanie Librarian
 • Specjalny crossgrade do opsix native (oprogramowanie)
 • Wiele gotowych pakietów brzmień jest teraz dostępnych w sklepie KORG:

https://korg.shop/sound-libraries/opsix.html

Synteza sześć w jednym

Rdzeń Korg Opsix mkII jest niczym innym jak wykładniczy. Ponieważ przebiegi mogą być aranżowane i modulowane na niemal nieskończone sposoby, opsix mk II może z łatwością wykonywać pracę dźwiękową podobną do wielu rodzajów syntezy:

 • Subtraktywna

Usuwanie części dźwięku w celu uzyskania pożądanego brzmienia; najczęściej stosowana synteza. opsix mk II wykorzystuje do sześciu obwiedni i wielomodelowych filtrów, aby uzyskać wiele nowoczesnych i klasycznych brzmień syntezy analogowej.

 • Półmodularny

Przekierowywanie ścieżek sygnału w celu zmiany brzmienia. Przejście przez sekcję Alogorithm radykalnie przekształci dźwięk, zmieniając sposób routingu sygnału między operatorami, a żadne kable krosowe nie są potrzebne.

 • Analog (Modelowanie)

Analogowe elementy sterujące i mnóstwo możliwych do ułożenia w stos przebiegów pozwalają błyskawicznie przejść od brzmienia cyfrowego do analogowego. Ciesz się głębokimi basami, wyraźnymi leadami, grubymi dźwiękami padów, rozmytymi dźwiękami dętymi i wieloma innymi.

 • Kształtowanie fal

Dodawanie celowych zniekształceń do kształtów fal w celu uzyskania agresywnych podtekstów, które są harmoniczne lub nieharmoniczne. Pomoże to uzyskać ziarniste, gryzące dźwięki ociekające charakterem.

 • Dodatek

Łączenie przebiegów i mieszanie ich harmonicznych jest kluczem do uzyskania szerokiej gamy harmonijnych, dysonansowych i pełnych napięcia dźwięków. Dzięki sześciu dostępnym operatorom, możliwe jest pełne doświadczenie FM, w tym możliwość cofnięcia się w czasie, aby uzyskać klasyczne dźwięki, które słyszałeś w całej historii nagrywania.

 • Klasyczne FM

Wreszcie, bardzo elastyczna i potężna architektura opsix zaczyna się od prawdziwego FM z sześcioma operatorami. W rezultacie z łatwością dostarcza charakterystyczne dźwięki, które z pewnością słyszałeś w tysiącach hitów od lat 80. do dziś, a także z dużo większą polifonią niż inne samodzielne syntezatory FM dostępne obecnie.

Dzięki tym wszystkim sposobom realizacji i eksploracji dźwięków, opsix mk II jest wyjątkowo odpowiedni jako syntezator "future-modern-classic"!

Zmieniona rzeczywistość

To, co zaczęło się jako starsza synteza, przekształciło się w coś zupełnie innego. opsix mk II jest oparty na FM, ale podobieństwa do klasycznej syntezy kończą się na tym. Architektura Altered FM zapewnia dźwięki w szerokim spektrum, znacznie szerszym niż jakakolwiek pojedyncza synteza była w stanie pokryć wcześniej, dzięki nowym komponentom dźwiękowym; nowe przebiegi, filtry, kształtowanie, efekty, LFO, obwiednie, modulacje i inne, wszystkie przekładające się na szeroki asortyment dźwięków.

Potężne przetwarzanie efektów

Korg Opsix mkII oferuje trzy bloki 30 rodzajów efektów o wysokiej rozdzielczości, których można używać razem, aby jeszcze bardziej ulepszyć swoje dźwięki. Jest tu wszystko, od świetnej mieszanki użytecznych standardowych efektów, takich jak chorus, phaser, delay i kompresor, po światowej klasy mieniące się pogłosy, które podniosą dźwięk na wyższy poziom.

 

Polyphonic Motion Sequencing

Korg Opsix mkII posiada niesamowity sekwencer krokowy, który rywalizuje z groove boxami pod względem elastyczności i mocy. Naciśnij przycisk PLAY na dowolnym dźwięku i doświadcz złożoności sekwencji! Każdy program ma swoją unikalną sekwencję zapisaną w pamięci lub możesz stworzyć własną.

Możesz nagrać do sześciu nut na krok i edytować prędkość każdej nuty, czas bramki i czas odtwarzania. Twórz długie frazy lub dokonuj subtelnych zmian w taktowaniu, aby naśladować uderzenia lub bębny, co nie jest możliwe w typowym 16-krokowym sekwencerze. Sekwencer ruchu opsix pozwala również rejestrować zmiany do sześciu parametrów, tworząc płynne zmiany dźwięku we frazie lub budując rytmy, które zmieniają się dramatycznie z każdym krokiem.

Szerokie możliwości modulacji

Możliwości modulacji opsix mkII są naprawdę oszałamiające. Dzięki sześciu trybom operatora i 40 zaprogramowanym algorytmom, a także możliwości tworzenia własnych, opsix mkII oferuje dynamiczne opcje dźwiękowe. Synteza ta jest doładowana procesorami, które znajdują się na końcu łańcucha sygnałowego. Sekcja MOD działa oddzielnie od operatorów, z trzema EG i trzema LFO; oraz 12 wirtualnych patchy dla szerokiej gamy możliwości routingu. Użyj tych funkcji, aby uzyskać szeroki zakres modulacji, aby stworzyć wirujące pejzaże dźwiękowe lub dodać rytmiczny ruch do swoich dźwięków.

Rzuć kostką

Użyj funkcji Randomize, jeśli masz ochotę na nieoczekiwane odkrycia dźwiękowe. Naciśnij przycisk oznaczony ikoną kości, aby całkowicie pomieszać parametry syntezatora, generując nowe, unikalne brzmienie. Możesz użyć funkcji Randomize dla wszystkich parametrów lub tylko dla operatorów, algorytmu lub sekwencji. Możesz trafić na złoto, ale jeśli nie, po prostu spróbuj ponownie lub użyj wyniku jako punktu wyjścia dla następnego nowego dźwięku.

Darmowe oprogramowanie

Opsix Sound Librarian umożliwia przeglądanie i organizowanie danych na opsix mk II podłączonym do komputera przez USB oraz przesyłanie danych dźwiękowych pomiędzy opsix mk II i komputerem. Korg Opsix mkII jest dostarczany z różnorodnym oprogramowaniem muzycznym Izotope, w tym "Ozone Elements", które pozwala nie tylko tworzyć utwory, ale także opanowywać je za pomocą sztucznej inteligencji, "Skoove", które pomoże ci poprawić umiejętności gry na klawiaturze, a także syntezatory programowe KORG i innych marek. Innymi słowy, w momencie, gdy dostaniesz w swoje ręce ten syntezator, będziesz miał do dyspozycji wiele narzędzi, które pomogą Ci przenieść swoją muzykę na wyższy poziom.

Specyfikacja

 • Klawiatura: 37 keys (velocity and release-velocity sensitive)
 • Generator dźwięku: Altered FM sound generator
 • Polifonia: 64 głosy (różni się w zależności od ustawienia)
 • Ustawienia: 6 operators, 1 filter, 3 EGs, 3 LFOs, 3 effects, step sequencer, arpeggiator
 • Algorytm: 40 ustawień wstępnych + algorytm użytkownika (unikalny dla każdego programu)
 • Operator: 6 trybów (FM, Ring Mod., Filter, Filter FM, Wave Folder, Effect)
 • Oscillator waveform: 23 waveforms (Sine, Sine 12bit, Sine 8bit, Triangle, Saw, Saw HD, Square, Square HD, Additive Saw3, Additive Sqr3, Additive Tri3, Additive 12345, Additive 1+2, Additive 1+3, Additive 1+4, Additive 1+5, Additive 1+6, Additive 1+7, Additive 1+8, Noise S/H, Noise White, Noise Pink, Noise Blue)
 • Filter: 11 typów (LPF 12, LPF 24, LPF MS-20, LPF POLY6, HPF 12, HPF 24, HPF MS-20, BPF 6, BPF 12, BRF 6, BRF 12)
 • EG: ADSR
 • LFO: 23 waveforms (Triangle, Saw Down, Saw Up, Square, Sine, Sample&Hold, Guitar, Exp. Triangle, Exp. Saw Down, Exp. Saw Up, Step4 Triangle, Step6 Triangle, Step4 Saw Down, Step6 Saw Down, StepRnd:Time, StepRnd:Lvl&Time, StepRnd:Level, Random:Time, Random:Lvl&Time, Triangle + , Saw Down + , Saw Up + , Square +)
 • Effect: 30 typów (Chorus, Unison Ensemble, Phaser, Phaser (BPM) , Auto Pan, Auto Pan (BPM), Flanger, Flanger (BPM) , Rotary Speaker, Auto Wah, Exciter, Enhancer, LFO Filter, 3-Band EQ, Distortion, Guitar Amp, Decimator, Grain Shifter, Master Limiter, Compressor, Delay, Delay (BPM) , Autopan Dly, Autopan Dly (BPM), Tape Echo, Tape Echo (BPM) , Early Reflection, Reverb, Shimmer Reverb, Spring Reverb)
 • Sequencer: Step Sequencer (up to 16 steps, up to 6 notes per step) / Motion Sequencer (up to 6 lanes)
 • Arpeggiator: 7 patterns (MANUAL, UP, DOWN, ALT1, ALT2, RANDOM, TRIGGER)
 • Programy: (350 zaprogramowanych programów i 150 programów użytkownika) / ULUBIONE 64 (16 Slots × 4 Banks)
 • Controllers: MODULATION wheel, PITCH wheel, RATIO OP 1–6 knobs, LEVEL OP 1–6 sliders, DATA ENTRY A–F knobs
 • Inputs/outputs: Headphone (6.3 mm stereo jack), OUTPUT L/MONO and R (6.3 mm TRS jack), DAMPER (6.3 mm jack, half-damper brak), MIDI IN/OUT, USB B
 • Zasilanie: zasilacz (DC12V)
 • Pobór mocy: 5W
 • Wymiary (W × D × H): 565 × 338 × 90 mm / 22.24" × 13.31" × 3.54"
 • Waga: 2.9 kg / 6.93 lbs.
 • W zestawie: zasilacz
 • Sprzedawane osobno: DS-1H damper pedal, PS-1 pedal switch, PS-3 pedal switch

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl