Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

KORG MODWAVE MODULE Syntezator - NOWOŚĆ

Cena: 3 599,00 zł 3599.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

KORG MODWAVE MODULE - Syntezator

Nowy modułowy model, który stymuluje środowisko produkcji muzycznej swoim ekstremalnym brzmieniem. Przedstawiamy moduł Korg Modwave - wszystkie funkcje modwave mkII w kompaktowym 19-calowym pakiecie do montażu stacjonarnego/rackmount. Korg Modwave opiera się na dziedzictwie DW-8000 firmy KORG i przekształca go w nowoczesny syntezator potwora, wyposażony w niewiarygodnie głębokie oscylatory wavetable, wspaniałe filtry, szalenie elastyczną modulację, niezrównaną polifonię, wszechstronne sekwencjonowanie wzorów i natychmiast satysfakcjonującą praktyczną kontrolę, aby zapewnić unikalne, potężne i łatwo konfigurowalne dźwięki i frazy.

60 głosów polifonii, zaktualizowane LFO

Podobnie jak modwave mkII, moduł modwave zapewnia zdumiewające 60 stereofonicznych głosów polifonii - prawie dwukrotnie więcej niż 32 oryginalne modwave i niespotykaną liczbę dla syntezatora wavetable w każdej cenie. Nowa obudowa 4U do montażu w racku ma te same elementy sterujące, co modele klawiaturowe, ale jest łatwa w transporcie i idealnie pasuje do każdego studia lub stacjonarnego systemu produkcyjnego.

Odpowiadając na prośby użytkowników, zaktualizowaliśmy wszystkie LFO o opcje swobodnego działania, opóźnionego startu i ponownego wyzwalania. Dodaliśmy również przełącznik pre/post dla wysyłek pogłosu, nowe źródła modulacji i nie tylko. Aktualizacja oprogramowania będzie również dostępna dla oryginalnego modwave. Moduł modwave jest w pełni kompatybilny z brzmieniami i próbkami oryginalnego modwave, modwave mk II i natywnego oprogramowania modwave, a także z wieloma doskonałymi bibliotekami innych firm.

Silnik syntezy Modwave

Twórz nowe hybrydy z dowolnych dwóch fal, korzystając z unikalnej mieszanki A/B działającej w czasie rzeczywistym. Szybka matematyka: to ponad 230 milionów odmian wavetable od razu po wyjęciu z pudełka i to zanim w ogóle dodasz modulację.

Wypróbuj wiele bezpłatnych i komercyjnych bibliotek wavetable w standardowym formacie Serum* lub stwórz własne, korzystając z bezpłatnego, wieloplatformowego WaveEdit, dostępnego w niestandardowej wersji dla modwave.

Jeśli zaimportowany plik Wavetable ma więcej niż 64 waveformy, przyjmuje się, że jest to wygenerowany efekt crossfade, a niektóre pośrednie przebiegi są pomijane, aby utworzyć wersję składającą się z 64 waveformów.

Każdy program ma dwa w pełni funkcjonalne oscylatory typu wavetable, a także suboscylator/noise generator i jeden z kilkunastu typów filtrów stereo, w tym agresywny MS-20, Polysix i nowo ulepszony filtr Multi. Animuj niemal każdy parametr, korzystając z niezwykle elastycznego systemu modulacji, z czterema wyzwalanymi obwiedniami, pięcioma LFO, podwójnymi procesorami modowymi i dwoma generatorami ścieżek kluczowych – a także wielopasmowym sekwencjonowaniem ruchu i fizyką Kaoss.

Obsługa MIDI 2.0 Property Exchange i Polyphonic Aftertouch

Dzięki najnowszym aktualizacjom oprogramowania wszystkie modele modwave, sprzętowe i programowe, obsługują teraz MIDI 2.0 Property Exchange i łatwy dostęp do Polyphonic Aftertouch - co czyni je doskonałymi towarzyszami kontrolera KORG Keystage.

KAOSS

KAOSS PHYSICS modeluje dźwięk przesuwając palcem po wyznaczonej powierzchni oraz w dowolnym kierunku. Pad reaguje również na prędkość przesuwania, przyspiesza lub zwalnia dźwięk. Rezultatem jest interaktywny kontroler, który wzmacnia Twoje fizyczne gesty, przekształcając je w złożone efekty muzyczne.

Motion Sequencing 2.0

Motion Sequencing 2.0 wyewoluował z Wave Sequencing 2.0, który jest dostępny w KORG-u wavestate. Parametry timing, pitch, shape i cztery zestawy Step Sequence są podzielone na tzw. Lanes, każdy z własnym początkiem i końcem pętli, co daje głębszy, bardziej konfigurowalny poziom nagrywania fraz i modulacji.

Za każdym razem, gdy sekwencja przesuwa się do przodu, poszczególne „Lanes” są łączone w celu utworzenia danych wyjściowych. Na przykład, wartość sekwencji kroków może być dopasowana do innego czasu trwania, wysokości i kształtu za każdym razem, gdy jest odtwarzana. Możesz modulować punkty pętli każdego „Lane” osobno dla każdej nuty, używając dynamiki, LFO, obwiedni, pokręteł Mod lub innych kontrolerów. Każda nuta w akordzie może zagrać coś innego!

„Lanes” mogą również losowo zmieniać kolejność kroków za każdym razem, gdy grają, można również losowo je pomijać z modulowanym prawdopodobieństwem od 0 do 100%. Rezultatem są organiczne, ciągle zmieniające się dźwięki, które można kontrolować. Podwójne wbudowane arpeggiatory mogą wchodzić w interakcje z sekwencjami ruchu, aby uzyskać jeszcze więcej możliwości.

Silnik syntezatora

Co to jest wavetable?
Wavetables to zestawy jednocyklowych przebiegów cyfrowych, ułożonych w określonej kolejności. Wavetables „position” określa, który przebieg jest odtwarzany. Przesuwanie pozycji za pomocą obwiedni, LFO lub innego źródła modulacji powoduje subtelne lub dramatyczne zmiany barwy. Niektóre systemy falowe przełączają się nagle z jednego kształtu fali na inny; inne płynnie przechodzą między nimi. Modwave może zrobić jedno i drugie.

Modyfikatory
Użyj ponad 30 modyfikatorów, aby zmienić charakter dowolnego wavetable w czasie ładowania. Na przykład wyizoluj nieparzyste lub parzyste harmoniczne, dodaj wagę poprzez antyaliasingową kwantyzację lub nasycenie lub wróć do szorstkiego charakteru oldschoolowych syntezatorów wavetable za pomocą opcji Vintage 8 i 12.

Morph
13 typów Morph pozwala rozciągać, ściskać, odbijać i w inny sposób zmieniać tablice falowe w czasie rzeczywistym, zmieniając ich barwę i – w przypadku modulacji – tworząc dodatkowy ruch w dźwięku. Sync tworzy klasyczne barwy synchronizacji skośnej, używając tylko jednego oscylatora. Trzy specjalne typy Morph – FM, AM i Ring Mod – modulują Osc 2 za pomocą Osc 1, a dwa ostatnie dotyczą nawet sampli.

A/B Blend
Korzystając z unikalnego trybu A/B, oscylatory mogą mieszać dowolne wavetables z precyzją synchroniczną fazowo – inną niż zwykłe nakładanie głosów na siebie – otwierając wymiar przebiegów pośrednich. Dodaj na przykład treść do „cienkich” przebiegów lub odrobinę skwierczenia do łagodnej barwy. Nawet zanikanie między dwiema różnymi wersjami „modyfikatorów” tego samego stołu falowego. Mieszankę A/B można oczywiście modulować w czasie rzeczywistym.

Gigabajty próbek
Wavetable brzmią również świetnie, gdy są nałożone na siebie próbki, a oscylatory modwave radzą sobie z tym znakomicie. W sumie licząca gigabajty biblioteka próbek modwave zawiera nowy materiał od KORG, Airwave i Francis Preve, a także bank z Plugin Guru i wybór z bibliotek KRONOS i KROME.

Filtry
Dodaj charakteru vintage do swoich dźwięków dzięki agresywnym filtrom dolnoprzepustowym lub górnoprzepustowym MS-20 lub mocnemu, filtrowi dolnoprzepustowemu Polysix – wszystkie nowo wzbogacone o kontrolę wzmocnienia, która ułatwia wybieranie barwy rezonansowej. Kształtuj i udoskonalaj dzięki pełnej kolekcji rezonansowych 2-biegunowych i 4-biegunowych filtrów dolnoprzepustowych, górnoprzepustowych, pasmowoprzepustowych i pasmowych. Możesz też wyjść poza schematy dzięki unikalnemu filtrowi Multi Filter firmy KORG, który tworzy modulowane mieszanki wielu trybów jednocześnie – teraz z ustawieniami wstępnymi na pokrętle na panelu przednim, dla łatwiejszego odkrywania jego wielu możliwości.

Mnóstwo kontroli i modulacji
Modwave, pełen pokręteł i kontrolerów, zaprasza do eksploracji. Oscylatory, filtry, obwiednie, LFO i efekty są w zasięgu ręki dzięki dedykowanym elementom sterującym na panelu przednim. Cztery programowalne pokrętła Mod zostały dostosowane tak, aby wydobyć jak najwięcej z każdego dźwięku. Używaj pokręteł podczas gry w czasie rzeczywistym, a także zapisuj wyniki jako nowe dźwięki. Przycisk Hold umożliwia podtrzymanie nut lub akordów w nieskończoność podczas korzystania z elementów sterujących na panelu przednim lub gry na innym sprzęcie.

Dodaj fizykę Kaoss oraz koła Pitch Bend i Modulation, a zawsze będziesz mieć wiele wymiarów ekspresji w czasie rzeczywistym.

Arsenał efektów
Doskonałe efekty modwave zapewniają dźwięki gotowe do produkcji. Każda warstwa ma trzy dedykowane efekty oraz sygnał wysyłany do głównego pogłosu wydajności, po którym następuje główny korektor parametryczny. Oprócz standardów, takich jak kompresory, korektory, chorusy, flangery, fazery i opóźnienia stereo, znajdziesz charakterystyczne procesory, takie jak Wave Shaper, Talking Modulator, Reverse Delay, Multiband Mod Delay i Overb (z OASYS i Kronos). , a także modelowane efekty, w tym wzmacniacze gitarowe VOX, VOX wah, wielogłowicowe echo taśmowe i kolekcję klasycznych pedałów gitarowych.

Połączenia
Zbalansowane wyjścia stereo można podłączyć do dowolnego systemu nagrywania lub monitorowania, a stereofoniczne wyjście słuchawkowe umożliwia prywatne granie lub udzielanie wskazówek na scenie. Gniazda MIDI w stylu Din zapewniają połączenie z innymi instrumentami i sprzętem audio wyposażonymi w MIDI, a modwave obsługuje zgodne z klasą połączenia USB MIDI z komputerami z systemem Windows i macOS.

Montaż

Moduł modwave został sprytnie zaprojektowany do użytku zarówno na biurku, jak i w szafie rack. Panel został przeprojektowany tak, aby pasował do standardowej szerokości 19 cali, a tylny panel gniazd jest zagłębiony, aby umożliwić łatwy dostęp do kabli nawet przy sprzęcie zamontowanym bezpośrednio nad nim. W przypadku konfiguracji stacjonarnych wsporniki oferują wybór kąta nachylenia panelu: bardziej płaski do pracy na stojąco lub bardziej wyprostowany do pracy na siedząco w studiu. Wielu muzyków prosiło o modułową wersję modwave. Teraz, gdy komponenty są ponownie dostępne po długim okresie zakłóceń w łańcuchu dostaw, KORG z przyjemnością spełnia tę prośbę.

SPECYFIKACJA

 • Polifonia: 60 głosów stereo
 • Generator dźwięku: modwave synthesis engine
 • Kontrola: Mod Wheel, Pitch Wheel, Kaoss Physics, 4x Mod Knobs
 • Pulpit: 4x Envelopes, 5x LFOs, 2x Mod Processors, 2x Key Track, Seq Lanes A-D, Step Pulse, Tempo, Program/Performance Note Count, Program/Performance Voice Count, Poly Legato, Velocity, Exponential Velocity, Release Velocity, Gate, Gate+Damper, Note-On Trigger, Note-On Trigger+Damper, Note Number, Aftertouch and Poly Aftertouch (external MIDI only), MIDI CCs +/-, MIDI CCs +
 • Pre FX: Decimator, Graphic EQ, Guitar Amp, Modern Compressor, Parametric EQ, Red Compressor, Ring Modulator, Tremolo, Wave Shape
 • Mod FX: Black Chorus/Flanger, Black Phase, CX-3 Vibrato Chorus, EP Chorus, Harmonic Chorus, Modern Chorus, Modern Phaser, Orange Phase, Polysix Ensemble, Small Phase, Talking Modulator, Vintage Chorus, Vintage Flanger, Vintage/Custom Wah, Vox Wah
 • Delay: L/C/R Delay, Multiband Mod Delay, Reverse Delay, Stereo/Cross Delay, Tape Echo
 • Master Reverb: Early Reflections, Overb
 • Master EQ: 4-band parametric EQ
 • Inputs/outputs: Headphone (6.3 mm stereo phone jack), OUTPUT L/MONO and R (impedance-balanced 6.3 mm TRS phone jacks), DAMPER (6.3 mm phone jack, half-damper not supported), MIDI IN and OUT connectors, USB B port
 • Wymiary: 483 x 172 x 107 mm / 19.02 x 6.77 x 4.21 inch
 • Waga: 1.7 kg / 3.75 lbs.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl