Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

KORG MICROKORG CR Syntezator wersja CRYSTAL - NOWOŚĆ

Cena: 2 499,00 zł 2499.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

KORG MICROKORG CR Syntezator wersja CRYSTAL

Lśniący hołd dla dwóch dekad dziedzictwa microKORG

Instrumenty, które muzycy uznają za „klasyczne”, to te, które są kochane i zawsze w użyciu, niezależnie od czasów i trendów. Słowo „klasyczny” symbolizuje instrumenty muzyczne, które są rewolucyjne w swojej dziedzinie. Mogą istnieć imitacje klasyki, ale wyrazistość oryginału świeci jaśniej i jest tylko wzmacniana przez czas.

Dwie dekady temu narodził się przenośny, zasilany bateryjnie microKORG z radykalnie nową mikroklawiaturą, potężnym wokoderem i gotowymi do użycia dźwiękami, idealnymi dla współczesnych gatunków, dostarczając niezliczone hity i natychmiast rewolucjonizując sposób gry muzyków! Ten kompaktowy potwór dźwiękowy wprowadził syntezę do ogromnej liczby muzyków nie grających na klawiszach i stworzył sposób tworzenia muzyki, który obecnie uważamy za pewnik: mały keyboard spoczywający skromnie na większym na scenie, stworzony do użytku zarówno przez hobbystów, jak i profesjonalistów, i odnajdujący się przodu i centrum studiów na całym świecie, od najmniejszej sypialni po największy profesjonalny obiekt nagraniowy.

Aby uczcić 20. rocznicę jego wydania, specjalna edycja microKORG Crystal oferuje wyjątkowe i oszałamiająco stylowe podejście do tego ukochanego syntezatora - teraz klasyka sama w sobie.

Model z okazji 20-lecia

KORG MicroKORG został pierwotnie wydany w 2002 roku i pozostaje silny przez dwie dekady. Niezliczone utwory i artyści wykorzystali niesamowite możliwości magii microKORG, dzięki czemu nadal jest to jeden z najpopularniejszych wyborów dla muzyków na scenie iw studio.

Półprzezroczysty spód typu „szkielet”

Wcześniej niezmieniony microKORG Crystal ma nowe podejście do struktury microKORG, z półprzezroczystą obudową, która pozwala zobaczyć elektronikę i elementy wewnętrzne. Nawet kontrolery są półprzezroczyste, w tym pokrętła, pokrętła i koła. Jako pamiątkowy model, microKORG Crystal jest świetną zabawą do oglądania pod każdym kątem i jak sama nazwa wskazuje, „krystalizuje” energię i uczucia zespołu KORG stojące za jego narodzinami.

Panel o pięknym połysku

MicroKORG Crystal ma przedni panel ze stali nierdzewnej o lustrzanym wykończeniu, który doskonale komponuje się z półprzezroczystymi pokrętłami i pokrętłami, zacierając granice między Tobą a Twoim instrumentem i zapewniając efekt kosmetyczny, jakiego nie widziano w żadnym innym instrumencie muzycznym.

Aluminiowe panele boczne

Oryginalny microKORG posiadał drewniane panele boczne, które sugerowały styl retro, służąc jako elegancki akcent dla analogowego silnika syntezatora. Ten nowy specjalny microKORG ma eleganckie aluminiowe panele boczne, które nadają mu czysty i czysty wygląd.

W zestawie dedykowana przezroczysta torba transportowa

MicroKORG Crystal zawiera dedykowaną torbę transportową wykonaną z przezroczystego winylu, prezentującą przezroczysty korpus microKORG Crystal, dzięki czemu możesz pochwalić się swoim microKORG na scenie i poza nią.

MicroKorg to produkt będący połączeniem syntezatora z modelowaniem analogowym i 8-pasmowego wokodera. Instrument ma 37-klawiszową, czułą na szybkość nacisku klawiaturę z małymi klawiszami, a blok syntezy oparto na modelu MS-2000. Każdy z dwóch oscylatorów instrumentu generuje blisko osiemdziesiąt rodzajów przebiegów, począwszy od najprostszych, jak trójkąt, sinus czy prostokąt, aż po bardziej złożone. Instrument posiada też 64 fale DWGS, pochodzące z klasycznego syntezatora DW8000, dzięki czemu będzie możliwość uzyskania dźwięków imitujących instrumenty takie jak piano, dzwonki czy gitara. Filtry mogą pracować w czterech trybach, wszystkie z uwzględnieniem rezonansu. W modulacji dźwięku udział biorą dwa generatory obwiedni ADSR, dwa synchronizowane z MIDI generatory przebiegów wolnozmiennych, a przypisywaniem ich do poszczególnych elementów syntezy zawiaduje wirtualna krosownica (wyrafinowany system komutacji sygnałów i modulacji) Virtual Patch, nie spotykany w instrumentach z tego zakresu cenowego. Istotnymi dodatkami jest cyfrowy korektor i procesor efektowy, oraz programowany arpeggiator.

MicroKORG posiada także 8-pasmowy wokoder o rozbudowanych funkcjach. Istnieje np. możliwość „zamrożenia” formantów głosu i następnie grania nimi na klawiaturze, czy też takiego ich przesunięcia, że głos męski będzie brzmiał jak głos kobiety czy dziecka. Instrument wyposażono we własny mikrofon, dlatego nic więcej nie jest potrzebne do rozpoczęcia pracy. Do microKORG’a wbudowano także wejścia sygnałowe, pozwalające obrabiać w wokoderze i wewnętrznych filtrach i efektach instrumentu sygnał zewnętrzny, np. z odtwarzacza CD!

MicroKORG może być również wykorzystywany jako przenośny, w pełni funkcjonalny kontroler MIDI. Z racji doskonałego wyglądu microKORG’a artyści lubią się z nim pokazywać przed kamerami :)

Instrument wyposażony jest w 128 brzmień fabrycznych, ma pięć regulatorów działających w czasie rzeczywistym i może pracować jako kompaktowy sterownik MIDI (jest zasilany z baterii). W wyposażeniu standardowym znajduje się również mikrofon pojemnościowy na "szyjce" pozwalający na generowanie dźwięków w oparciu o dźwięki zewnętrzne (np. głos ludzki) i moduł wokodera. MicroKorg stanowić może idealne uzupełnienie instrumentarium studia nagraniowego, źródło nowych pomysłów muzycznych, doskonałe narzędzie wsparcia w trakcie koncertów "na żywo", cool gadżet dla DJ'ów, a dzięki zasilaniu z baterii i kompaktowym wymiarom - podręczny kompozytor.

Specyfikacja

 • Klawiatura: 37-klawiszy mini, czuła na dynamikę gry;
 • Synteza: Analog Modeling Syntesis System;
 • Polifonia: 4 / Multitimbral: 2; 
 • Źródła dźwięku: 2 generatory + generator szumu, filtr z 4 trybami pracy; 
 • EG x 2, LFO x 2, Virtual Patch x 4; 
 • 8-kanałowy wokoder; 
 • 128 programów brzmieniowych; 
 • Efekty: 3 x modulacyjne, 3 x pogłosowe, korektor;
 • Arpeggiator: 6 rodzajów; 
 • Wejścia: AUDIO IN 1 i 2; przełącznik poziomu; 
 • Wyjścia: L/MONO, R, słuchawkowe; 
 • MIDI: IN, OUT, THRU; 
 • Wyświetlacz: 3-znakowy LED; 
 • Zasilanie: zasilacz DC 9V lub 6 baterii alkalicznych AA; 
 • Wymiary: 524 x 232 x 70 mm; 
 • Waga: 2,2 kg; 
 • Akcesoria: zasilacz DC 9V 600 mA, mikrofon pojemnościowy.

 

 

Dane techniczne

Rodzaj instrumentu Syntezatory
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl