Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

KORG KROME EX 61 stacja robocza

Cena: 4 890,00 zł 4890.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

KORG KROME EX 61 stacja robocza

Bestsellerowy KORG KROME EX doczekał się następcy, który został dostosowany do współczesnych wymagań muzyków. Nowa obudowa zrobiona ze szczotkowanego aluminium kryje większą pamięć w porównaniu do poprzednika, a co za tym idzie dużo większą ilość brzmień (896 Programów i 512 Combi). Do 48 wzrosła ilość Drum Kit (2,500 sampli). KROME EX wyposażony jest w brzmienia fortepianów akustycznych stworzonych specjalnie dla tego modelu pod nadzorem Seigen Ono - autorytetu w zakresie nagrań DSD i masteringu. Nie pominięto także pianin elektrycznych, które w nowym KROME EX mają aż osiem warstw. Wielką wagę przywiązano do brzmień EDM, brzmień które wykorzystywane są w obecnie najszybciej rozwijającym się gatunku muzyki. KROME EX posiada także ponad 600 presetów Drum Track zaimportowanych wprost z KRONOS-a.

KORG KROME EX to najlepiej sprzedający się syntezator skoncentrowany na upakowaniu najbardziej użytecznych dźwięków w łatwej w użyciu platformie, został gruntownie odświeżony. Zaktualizowany, aby sprostać potrzebom obecnej sceny muzycznej, KROME EX kładzie szczególny nacisk na dźwięki, które można natychmiast dopasować do produkcji wszelkiego rodzaju. Oprócz standardowych brzmień, które nigdy się nie zestarzeją, KROME EX zapewnia wiele nowych programów i danych PCM, w tym programy fortepianowe przygotowane specjalnie dla tego produktu. Ten instrument zapewnia wysokiej jakości i natychmiastowe brzmienia, które w pełni wykorzystują wysoką wydajność KROME. Nowa obudowa ma również odświeżoną konstrukcję i wygląd, aby towarzyszyć nowym brzmieniom.

Starannie dobrane brzmienia

Nadążanie za światową sceną muzyczną, która ewoluuje każdego dnia, jest wyzwaniem dla każdego projektanta instrumentów, które Korg z radością podejmuje. KROME EX odpowiada na pytanie "Jakie dźwięki powinien oferować dzisiejszy syntezator stacji roboczej?". Najpierw skupiamy się na EDM (Electronic Dance Music), która podbiła świat. Bogate, pełne efektów polifoniczne dźwięki, które przywołują na myśl ogromne pomieszczenia, czyste i wyraźne leady syntezatorowe oraz mocne zestawy perkusyjne, które wprawiają słuchaczy w ruch, to tylko niektóre z nowych podstawowych dźwięków, które dodaliśmy. Nowe są również instrumenty etniczne, takie jak steel pan, kalimba i kokyu, a także hollywoodzkie efekty dźwiękowe często używane w zwiastunach filmowych lub reklamach. KROME EX zawiera katalog muzyczny na dziś, w którym użytkownicy mogą po prostu wybrać program i natychmiast rozpocząć komponowanie świeżo brzmiących utworów.

Dźwięki fortepianu w KROME EX mają kluczowe znaczenie

Dźwięki fortepianu są niezwykle ważne dla niemal każdego instrumentu klawiszowego. KROME EX jest wyposażony w nowe brzmienia fortepianu. Dźwięki te zostały nagrane pod nadzorem Seigena Ono, autorytetu w dziedzinie nagrywania i masteringu DSD, i zapewniają piękny, czysty dźwięk, który opiera się na sukcesie "German D Grand", który jest przykładem oryginalnego KROME, dodatkowo rozszerzając zakres dźwięków fortepianu. Pianino często używane w muzyce pop również zostało dodane do zestawu.

Pianina elektryczne z pięknym ciepłem i realizmem

Dla wielu klawiszowców realistyczne brzmienie pianina elektrycznego jest tak samo ważne, jak rzemieślnicze brzmienie pianina akustycznego. KROME oferuje trzy rodzaje pianin elektrycznych. Zastosowano osiem poziomów prędkości, aby zapewnić wierną reakcję ekspresji. W tym celu wykorzystano dużą ilość pamięci PCM, do tego stopnia, że tylko jeden z tych typów pianin elektrycznych zawiera więcej danych próbek niż cała pamięć dźwiękowa typowego syntezatora PCM. Ponadto, starannie wymodelowano klasyczne wzmacniacze, kolumny i klasyczne efekty, tak ważne dla tych ponadczasowych brzmień, oferując w pełni wciągające wrażenia z gry na pianinie elektrycznym.

Dźwięki perkusji z precyzyjną kontrolą rezonansu

Podczas produkcji na muzycznej stacji roboczej, wbudowane zestawy perkusyjne odgrywają ważną rolę. KROME EX zapewnia ogromną kolekcję ponad 2500 próbek perkusyjnych, które zasilają 48 wstępnie załadowanych zestawów. Jednym z godnych uwagi zestawów jest "Jazz Ambience Drums". Jego bogate brzmienie wykorzystuje pamięć PCM KROME EX o dużej pojemności, zapewniając zupełnie nowy poziom klarowności i realizmu. Regulacja balansu miksu między dźwiękiem bezpośrednim (mikrofon umieszczony w pobliżu głowy lub talerza) a dźwiękiem otoczenia (nagrany z odległego mikrofonu, aby uchwycić rezonans pomieszczenia), pozwala stworzyć bogate brzmienie perkusji, które ma dokładnie taki balans i charakter, jakiego oczekujesz.

Ścieżki perkusyjne zapewniają realistyczne groove'y

Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby włączyć funkcję Drum Track, która zapewnia realistyczne rytmy grane przez profesjonalistów przy użyciu studyjnej jakości dźwięków perkusyjnych KROME EX. Możesz grać razem z nimi lub włączyć je do swojej produkcji muzycznej. Oprócz ponad 600 gotowych wzorów odziedziczonych po KRONOS, jest też mnóstwo miejsca na zapisywanie wzorów użytkownika. Wzory perkusyjne mogą być tworzone i używane z sekwencerem, a także zapewniają przewodnik rytmiczny podczas gry lub mogą być kreatywnie wykorzystywane podczas występów na żywo.

Brzmienia w KROME EX

Fachowo stworzone, pożądane brzmienia, w tym 896 programów i 512 kombinacji wstępnego ładowania. Oprócz pianina, pianina elektrycznego i perkusji, KROME EX posiada bogaty wachlarz brzmień obejmujących szeroki zakres stylów, które zaspokoją różnorodne potrzeby. Pobudź swoją kreatywność wybierając jeden z 896 programów lub 512 kombinacji. Każdy z nich został starannie stworzony przez profesjonalnych muzyków studyjnych i koncertowych, aby zapewnić wyjątkowe wykorzystanie w świecie rzeczywistym zarówno dla bogatych, czystych podkładów, jak i strzelistych solówek. Dodatkowo możesz dostosowywać, tworzyć i zapisywać własne dźwięki.

Podwójne polifoniczne arpeggiatory

W trybie Combination lub Sequencer, dwa arpeggiatory mogą być uruchamiane jednocześnie. Oprócz standardowych wzorów arpeggio, te arpeggiatory mogą generować riffy gitarowe lub basowe, wzory perkusyjne, a nawet mogą być używane jako elementy konstrukcyjne do projektowania dźwięku, do tworzenia padów, dźwięków syntezatora i efektów dźwiękowych zawierających subtelny ruch. Możesz również swobodnie edytować dowolne wzory, aby tworzyć własne, niestandardowe oryginały.

Kraina czarów stacji roboczych

KROME EX posiada pełen zestaw funkcji, których można oczekiwać od stacji roboczej KORG Music Workstation, począwszy od 16-ścieżkowego sekwencera. Ale to nie wszystko. KROME EX jest wyposażony w bogaty zestaw narzędzi, które pobudzą Twoją kreatywność. Dostępna jest wygodna funkcja Auto Song Setup; jeśli podczas grania programu lub kombinacji pojawi się inspiracja, wystarczy nacisnąć przełącznik REC, aby natychmiast rozpocząć nagrywanie. Każdy utwór Template Song przypisuje popularne dźwięki do ścieżek sekwencera poprzez wstępnie przekierowane efekty, aby dopasować je do określonego gatunku muzycznego. Osiągaj błyskawiczne aranżacje za pomocą KORG Cue List i buduj armadę natychmiastowo dostępnych wzorów za pomocą funkcji RPPR (Realtime Pattern/Play Recording). Wróć i możesz wprowadzić dowolne zmiany za pomocą wygodnej edycji piano-roll.

Naturalna ekspresja

Modele KROME EX 61 i 73 posiadają częściowo ważoną klawiaturę; z doskonałym wyczuciem i reakcją, które są idealne do grania w każdym stylu fortepianu, do dynamicznych występów organowych, do pirotechnicznych solówek syntezatorowych. KROME EX 88 jest wyposażony w klawiaturę KORG NH (Natural Weighted Hammer Action), zapewniającą, że każdy niuans dynamiki gry zostanie ekspresyjnie odzwierciedlony podczas odtwarzania dźwięków takich jak fortepian lub pianino elektryczne.

Intuicyjny interfejs TouchView

Ogromny wyświetlacz TouchView Color KROME EX o rozdzielczości 800 x 480 pikseli może wyświetlać wiele parametrów jednocześnie, zapewniając doskonałą widoczność. Wystarczy dotknąć ekranu, aby zmienić dźwięki lub edytować parametry. Obsługiwana jest również edycja za pomocą przeciągania palcem, co pozwala na bezpośrednie korzystanie z ekranowych suwaków i pokręteł. Liczne funkcje wykorzystują interfejs TouchView, takie jak edytor piano roll, stoper, który jest wygodny do śledzenia występów na żywo oraz klawiatura kalkulatora, która jest wygodna do wprowadzania wartości liczbowych.

Pamięć USB i SD

KROME EX można podłączyć do komputera przez USB, aby łatwo przesyłać dane MIDI. Można również użyć karty SD (dostępnej w sprzedaży) do zarządzania plikami danych KROME EX.

* Należy pamiętać, że KORG nie ma w planach stworzenia edytora dźwięku dla KROME EX.

Darmowy pakiet oprogramowania muzycznego

KROME EX jest dostarczany z różnorodnym oprogramowaniem muzycznym firmy Izotope, w tym "Ozone Elements", które pozwala nie tylko tworzyć utwory, ale także opanowywać je za pomocą sztucznej inteligencji, "Skoove", które pomoże ci poprawić umiejętności gry na klawiaturze, oprogramowanie DAW "Reason Lite", a także syntezatory programowe KORG i innych marek. Innymi słowy, w momencie, gdy dostaniesz w swoje ręce ten syntezator, będziesz miał do dyspozycji wiele narzędzi, które pomogą Ci przenieść muzykę na wyższy poziom.

Specyfikacja

 • Klawiatura: Klawiatura półważona (Velocity obsługiwane, after touch nie obsługiwane)
 • System: EDS-X(Enhanced Definition Synthesis - eXpanded)
 • Polifonia: 120 głosów (120 Oscillators) / Single Mode, 60 głosów (120 Oscillators) / Double Mode
 • Pamięć: 4Gb
 • Insert Effects: 5 Insert Effects (stereo in/out)
 • Master Effects: 2 Master Effects (stereo in/out)
 • Total Effect: 1 Total Effect (stereo in/out)
 • Timbre / Track EQ: 3-band EQ per in 1 Timbre / in 1 Track
 • Typy efektów: 193 typów
 • Presety efektów: 32
 • Zasilanie: Power supply (DC12V 3.5A), POWER switch
 • Pobór mocy: 13W
 • Wymiary: 1,027 mm × 313 mm × 93 mm / 40.43 x 12.32 x 3.66 inches
 • Waga: 7.2 kg / 15.87 lbs.

Pełna specyfikacja w linku:

https://www.korg.com/us/products/synthesizers/krome_ex/specifications.php

 

 

 

Dane techniczne

Ilość klawiszy 61
Rodzaj instrumentu Workstation
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl