Cenniki Kontakt O Firmie
Korg Viscount CME Vox Premier TAYE SUZUKI
Cort Schecter Behringer Arturia ADK Kantare Fishman
BITWIG Godin Rodriguez Sadowsky Seagull Native Instruments Wisemann
Physis Piano LIVID Amptweaker

Współczesny, powszechnie znany kształt gitary klasycznej powstał w XIX wieku w pracowni hiszpańskiego lutnika Antonio Torresa. W późniejszych latach wielu lutników i firm wprowadzało różne udoskonalenia, głównie w zakresie wew¬nętrz¬nego ożebrowania pudła rezonansowego, gdyż typ materiału, a zwłaszcza konstrukcja i sposób klejenia jest głównym elementem odróżniającym producentów i modele. Niestety nie jest to widoczne na pierwszy "rzut" oka, więc zanim kupi się instrument, trzeba go wziąć do ręki - tutaj nie pomoże nam Internet!

Fińscy lutnicy Kauko Liikanen oraz Uwe Florath wynaleźli i opatentowali system "Lens Resonance System®" - w skrócie LRS. Jego zaleta polega na tym, że przy użyciu naturalnych materiałów udało się osiągnąć nie tylko naturalne wzmocnienie akustyczne instrumentu, ale wyrównanie i właściwe zbalansowanie wysokich i niskich tonów. W ten sposób emitowany dźwięk jest czystszy, wybrzmiewa lepiej niż w tradycyjnej konstrukcji, a gitarzysta uzyskuje lepszą kontrolę nad dźwiękiem.

Inaczej niż w powszechnie stosowanych modelach umieszczono także otwór rezonansowy. Przesunięto go kilka centymetrów w kierunku szyjki. Tym samym zwiększono obszar wibracyjny dookoła mostu, który w ten sposób znalazł się w centralnej części wibracyjnej górnej płyty korpusu. Płyta rezonansowa jest zabezpieczona przed zniszczeniem. Chroni ją podklejona, usztywniona konstrukcja w kształcie drewnianej siatki w środku dolnej części pudła. Na siatkę naklejono cienką warstwową płytę z drewna.

Gitara z systemem LRS jest bardzo "wrażliwa i czuła", a jednocześnie dźwięk daje się wyjątkowe dobrze "utrzymać". Dzieje się tak dlatego, gdyż energia wytwarzana przez drgania strun jest dzielona równo na wszystkie elementy rezonansowe instrumentu.

Cennik w formacie PDF: Kantare.pdf 
 

Gitary klasyczne
•  Gitary klasyczne 4/4
•  Gitary klasyczne 3/4
•  gitary klasyczne 1/2

OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAŻY

@2003-2016 MEGAMUSIC Sp. z o.o.